BUDOUCNOST NÁLEŽÍ POKOROKU

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍRŮSTEK DO RODINY DIAGNOSTICKÝCH ROZHRANÍ HELLA GUTMANN MEGA MACS

Nové „Xko“ představuje jedno z prvních aftermarket komunikačních rozhraní nové generace, reagujících na změnu konvenčního diagnostického modelu (offline) na komunikaci verifikovanou výrobcem vozu v reálném čase.
Jste připraveni na diagnostiku moderních automobilů s kybernetickým zabezpečením a diagnostickou ochranou řídicích jednotek? Macs X nabízí elegantní řešení za vynikající cenu.
RYCHLÝ PŘEHLED FUNKCÍ MACS X

KOMPLEXNÍ DIAGNOSTICKÉ ŘEŠENÍ PRO KAŽDÉHO

Macs X nabízí jak zlatou střední cestu na úrovni mega macs PC, tak nejvýkonnější diagnostický stroj jako tomu je u mega macs 77. Na nejvyšší licenční úrovni X4 získáváte nástroj doslova nabitý diagnostiky-schopností, kompatibilitou, technickými daty a podporou v reálném čase.
ic-02

Podporované diagnostické funkce

ic-01

Užitečné technické vlastnosti

NOVINKY KTERÉ MEGA MACS X PŘINÁŠÍ

INSTALACE DO LIBOVOLNÉHO ZAŘÍZENÍ

Mega macs X nabízí celou řadu možností při výběru zařízení do kterého nainstalujete diagnostický software HGS SDI. Můžete využít a kombinovat svá stávající zařízení – notebook, tablet nebo dokonce mobilní telefon. SW může být instalován do více zařízení současně. Další možností je využití průmyslového tabletu přímo od Hella Gutmann speciálně navrženého pro použití v automotive. Měřicí techniku pro paralelní diagnostiku lze dokupovat postupně.

MACS X NEŘEŠÍ OS ANI HW PLATFORMU

Diagnostický SW mega macs X je pokročilá Web 2.0 aplikace spustitelná z kompatibilního prohlížeče nezávisle na operačním systému. Ať už pracujete v jakémkoliv operačním systému macs X budete mít vždy snadno rychle nainstalovaný a připraven k použití.

Core systémových a definičních dat vč. databanky vozidel a kompletního uživatelského prostředí se při instalaci stahuje přímo do zařízení Macs X tzn. že je vždy pro notebook, desktop PC, tablet nebo mobilní telefon dostupný. Zkrátka jej využijete z libovolného HW. Diagnostický systém mega macs X je samozřejmě schopen pracovat i offline, bez připojení k internetu.

NOVINKY KTERÉ MEGA MACS X PŘINÁŠÍ

NOVÉ ZPŮSOBY KONFIGURACE HW A LICENCÍ

Při pořízení nového mega macs X si zvolíte licenční úroveň SDI X3 nebo X4 a máte k dispozici její kompletní rozsah vč. aktualizací na 12 měsíců. Pokud se po roce rozhodnete pro změnu SDI licenční úrovně je to možné oběma směry. Při povyšování licence se zvýší roční předplatné, při ponížení sníží
Zásadní novinkou je zavedení povinných plateb aktualizací. V případě expirace předplatného licence X2 až X4 se SDI přepne na licenční úroveň X1 při které diagnostika pracuje v režimu multiznačkové čtečky pamětí závad. Lze číst a mazat paměti závad ve všech jednotkách, nelze spustit automatický test. Ostatní diagnostické funkce jsou blokovány. 
NOVINKY KTERÉ MEGA MACS X PŘINÁŠÍ

PROSTŘEDÍ SDI

SDI (Smart Diagnostic Interface) je modernizované uživatelské prostředí diagnostického software, které bylo poprvé představeno v roce 2019 na systému mega macs 77. Na jeho základě pracuje také mega macs ONE. Starší uživatelská prostředí pro mega macs PC a mega macs 56 již nebudou na prostředí SDI upgradována.

Z hlavního ovládacího okna, které je nonstop dostupné jedním tahem lze okamžitě přistupovat ke všem funkcím. Prostředí je rozděleno na Aplikace (vč. měřicí techniky), Diagnostiku a Technická data. Obsluha diagnostického SW má neustále k dispozici všechny možnosti macs X bez ohledu na právě spuštěnou funkci.

TRY BUY USE »
V rámci předprodejní podpory Vám mega macs X rádi zapůjčíme na otestování
NOVINKY KTERÉ MEGA MACS X PŘINÁŠÍ

NOVÉ TYPY TECHNICKÝCH ÚDAJŮ V HGS DATECH

Servisní práce a údržba vozidel s integrovanými pokročilými asistenty, inovativními osvětlovacími systémy či elektromobily a hybridy s vysokonapěťovými okruhy vyžaduje od operátora diagnostického systému velkou dávku pozornosti a přístup k relevantním a dobře upořádaným informacím. Bez technických dat lze na moderních automobilech řešit jen velmi málo servisních úkonů. HGS DATA se proto rozšířili o tři nové kategorie.

SYSTÉMY JÍZDNÍHO ASISTENTA

Kategorie s tématem ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) přináší jedinečný vhled do konfigurace nejrůznějších asistentů a veškerých souvisejících elektrických/elektronických systémů, které se nacházejí v právě servisovaném automobilu. Pokročilý jízdní asistenti se do osobních vozidel instalují více než deset let, jejich množství a rozmanitost nehledě na výrobce je bez hlubokých expertních znalostí nepřehledné. HGS DATA nabízejí pomoc.

ADAPTIVNÍ SVĚTELNÉ SYSTÉMY

Osvětlovací technika v moderních vozidlech, zejména pak vozidlech vyšší střední třídy není tak snadno kalibrovatelná jak tomu bylo před lety. Jinými slovy halogenovy, xenony či bi-xenony jsou zastaralou technologií. Při kalibracích opravdu záleží zda-li má vůz LED světlomety, LED dynamické s kamerovým asistentem dálkových světel, či LED Matrix.

E-MOBILITY

Při servisních činnostech na vysokonapěťových systémech hrozí v bezprostřední blízkosti některých komponentů „rána“ elektrickým proudem která pravděpodobně způsobí velmi vážná či smrtelná zranění. Podrobná dokumentace, kde se kritické komponenty nacházejí, jak se odpojují vysokonapěťové proudové obvody, jak se deaktivuje vozidlová síť 48V, je velmi důležitá.
Všechny nové kategorie obsahují podrobné průvodce upozorňující nejen na důležité součásti, ale i fundamentální popis systému jako celku. Mnoho informací vychází z know-how výrobce Hella, jakožto lídra v mnoha oblastech výroby a vývoje např. radarů, osvětlovací techniky atd.
NOVINKY KTERÉ MEGA MACS X PŘINÁŠÍ

KYBERNETICKÁ A DIAGNOSTICKÁ OCHRANA ECU

Výrobci vozidel stále více implementují v rámci svých nových bezpečnostních koncepcí do moderních automobilů nejrůznější řešení pro blokování diagnostické komunikace s řídicími jednotkami. Hlavním argumentem výrobců je zejména zajištění kybernetické bezpečnosti vozidla proti útokům hackerů na nejzranitelnější elektroniku vozidla podílející „autonomnímu“ řízení vozu. Stejně jako brána firewall chrání Váš počítač, bude tzv. „carwall“ chránit moderní vozidla před neoprávněným přístupem.

CYBER SECURITY MANAGEMENT (CSM)

Diagnostický SW mega macs X je pokročilá Web 2.0 aplikace spustitelná z kompatibilního prohlížeče nezávisle na operačním systému. Ať už pracujete v jakémkoliv operačním systému macs X budete mít vždy snadno rychle nainstalovaný a připraven k použití.

Tato nová funkce diagnostického software mega-macs ušetří automechanikovi čas především tím, že se nemusí za těmito účely registrovat na jednotlivých OE portálech. V rámci CSM se zaregistruje jednou u Hella Gutmann a Hella se postará o registraci do všech serverů výrobců pro které nabízí službu odemykání zabezpečené komunikace vozidel.

Odblokování zabezpečené komunikace tak probíhá zcela automaticky a prakticky bez povšimnutí diagnostického pracovníka.

Vymezení pojmů, souvisejících bezpečnostních norem, možností mega macs, popisu řešení jednotlivých výrobců vozidel a vysvětlení rozdílů mezi diagnostickou a kybernetickou ochranou řídicích jednotek vysvětlujeme na bezplatném školení pro majitele mega macs.

JAKÉ VÝROBCE CSM HELLA GUTMANN PODPORUJE?

V druhé polovině roku 2021 podporuje Hella Gutmann komunikaci se všemi modely vozidel FCA (Fiat Chrysler Alfa Group) se zabezpečenou Gateway SGW (Security Gateway) a vozidly Mercedes-Benz se zabezpečení CeBAS (Certificate Based Automotive Security). Do konce roku je oznámeno rozšíření podpory o řešení SFD (Schutz der Fahrzeugdiagnose) německého výrobce VAG. Následovat by měly další výrobci nejprve Kia a následně Renault a Nissan.
PODPORA JE VÍC NEŽ SLEVA
Macs X
MACS X = X VÝHOD

PROČ ZROVNA MEGA MACS „X”?

„X“ znamená X výhod, výhod které zásadně mění budoucnost produktového portfolia diagnostické rodiny HGS. V současné době existují pouze čtyři diagnostická řešení mega macs 56, 77, PC a ONE. Každé řešení má svou specifickou výhodu. Macs X vyjímá to nejlepší z každého řešení a nabízí jej, jako modulární systém za velmi atraktivní cenu.
MODULARITA SOFTWARE
MODULARITA HARDWARE
PŘIPRAVENO NA BUDOUCNOST
TŘI ZAŘÍZENÍ V JEDNOM
SNADNÁ PŘENOSITELNOST
VYSOKÁ KVALITA PROVEDENÍ
PODPORA JE VÍC NEŽ SLEVA

Objednejte macs X přímo od nás a získejte v pořizovací ceně živá i online školení, bezplatný nájem diagnostik a navíc rozšířené poradenství.

Vyzkoušejte vše před nákupem

    Volejte zdarma